Ardahan'ın Posof ilçesinde bir çobanın ülke gündemiyle ilgili yaptığı konuşma, akıllara şarkıcı Erol Evgin'i getirdi.

Aysun Kayacı'nın "Çobanın oyuyla benim oyum bir mi?" şeklindeki sözlerini hatırlatan Evgin, "Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil." ifadelerine yer vermişti.

İşte Ardahan'lı çobanın konuşması

"Allah memleketimize, yurdumuza, devletimize, milletimize kem gözle bakanın gözlerini çıkarsın. Böyle bir huzur nerede buluyorsun kardeşim. Suriye'yi göz önüne alın, karman çorman millet per perişan. Allah halkımızdan razı olsun.

Darbe görmüştük kardeş böyle darbe görmemiştik. Topla tüfekle memleketteki fakir fukaranın kesintisinden uçak alınmış tank alınmış, mermi alınmış halkın üzerine bu zulüm olur mu gardaş? Allah onların planlarınız bozdu, kirli oyunlarını başlarına verdi.

Askeriyede böyle bir şey olur mu? Varmış demek ki varmış. Asker ocağı derler eskiden peygamber ocağı, maalesef aziz kardeşlerim üzülerek söylüyorum çok çok üzgünüm. Ölenlere Allah'tan rahmet eylesin. Özgürlük için canını feda etmiş onlar şehit gitti, Allah rahmet etsin gani gani. Aziz kardeşlerim bu vatan öyle kolay alınmadı." dedi.