Arananlar Listesindeki Terörist İntihar Eylemi Yaparken Yakalandı

Kategoriler arasında turuncu listede olan ve aynı zamanda aranan PKK'lı terörist, üzerinde yakalanan el bombası ile etkisiz hale getirilerek yakalandı.

Arananlar Listesindeki Terörist İntihar Eylemi Yaparken Yakalandı

PKK'nın sabotajcısı olan ve turuncu listesinde aranan ''Baver-Çektar'' lakaplı terörist, Erzincan polisinin koordinesinde bir süre önce Amasya'da düzenlenen operasyonda, üzerindeki el bombası ile intihar eylemi yapmak isterken etkisiz hale getirilip yakalandı.

Terörist, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erzincan Valiliği koordinesinde, şehirde PKK/KCK operasyonlarına yönelik yapılan çalışmalar devam ediyor. 

Bu minvalde araştırma yapan Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube görevlileri, Erzincan ve Tunceli kırsalında terör örgütü adına yaklaşık 10 yıldır sabotaj eylemleri planlayan ve yapan terörist A.H'nin (33) kara yolu ile İstanbul'a gitmek üzere yola çıktığını belirledi.

KOD ADI "BAVER-ÇEKTAR''

Derinleştirilen çalışmalar çerçevesinde Amasya ve Şanlıurfa polisleri ile irtibata geçen Erzincan polisinin koordinesinde, Terörden Arananlar Listesi'nde turuncu kategoride yer alan "Baver-Çektar" kod adlı söz konusu teröristin yakalanması için operasyon başlatıldı.

 

Takibe alınan A.H İstanbul'a sabotaj eğitimi için giderken polisin derin takibi sonucu yakalandı.Erzincan ve Tunceli'de birçok el yapımı patlayıcı ile saldırı eyleminin planlayıcısı ve faili olduğu tespit edildi.

MAHKEME TUTUKLAMA KARARINI VERDİ

Terör örgütü mensubu A.H, polisteki işlemlerinin ardından Erzincan'da adliyeye çıkarıldı.

Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan terörist, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanıp cezaevine konuldu.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR