Myanmar'da yaşayan Müslümanlara yönelik katliamlar ve işkenceler sürerken, sınırda ümitsizce bekleyen Arakanlılar, kurtuluşları için gözyaşları içinde dua etti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda konuştu.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde  resepsiyon düzenlendi. Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapılan resepsiyona Başbakan Binali Yıldırım, TMBB Başkanı İsmail Kahraman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar, AK Parti milletvekilleri ve davetliler katılıyor. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

ARAKAN'DA ZULÜM GÖREN MAZLUMLARI YALNIZ BIRAKMAYIZ

Biz, vicdanımızı, adalet duygumuzu, hakkaniyet ölçülerimize bir kenara bırakarak yalnızca kendi menfaatlerimiz için önümüze çıkan her şeyi ezip geçerek hareket edemeyiz. Bunun için Suriye'deki, Irak'taki, Balkanlar'daki, Kafkaslar'daki, Kuzey Afrika'daki kardeşlerimize yüreğimizi açtığımız gibi Arakan'da zulüm gören mazlumları da yalnız bırakamayız. Bölgemizde ve dünyada zulmü sona erdirene dek mücadelemiz devam edecek. 

Bölgedeki gelişmelerle alakalı tüm seçenekler her an önümüzdedir. Terör örgütleri kullanılarak bölgede oynanan oyunların asıl yüzünü görüyoruz ve dayatmaları kabul etmiyoruz. Suriye'den her an bir tehdit olacaksa bize olacaktır. Her türlü önlemimizi aldık. Hazır durumdayız. Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak tekrar yaparız.

Türkiye'yi, terör örgütleri üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyenler bir süre sonra ellerindeki bu pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaklardır. DEAŞ... Hedef DEAŞ. İşte buyurun şu anda müttefikimizin silahları DEAŞ'ın elinden çıkıyor. Bu nasıl ittifak. Bu nasıl NATO'da beraber olmak. Bumerang gibi bunlar dönüp zamanı gelecek onları da vuracak.