Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından sonra 7 kuruşluk indirim gerçekleşti. İndirimin ardından Ankara'da ortalama 5,66 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,59 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,61 liradan 5,54 liraya, İzmir'de 5,63 liradan 5,56 liraya inecek.Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbestiden dolayı şirketler ve kentlere göre ufak çaplı değişiklikler gösterebilir.

Diğer yandan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) tarafından internet sitesinde yapılan bildiride, "22 Kasım 2017 tarihinden geçerli olarak benzinin fiyatında 6-8 kuruş indirim olacağının beklendiğini ifade edildi. Motorinde ise bir değişiklik beklenmemektedir." Şeklinde açıklama yapıldı.

PETROL FİYATI DÜŞÜYOR

Petrol fiyatları, ABD'de tekrar düşmeye başlaması beklenen stok verileri öncesi 56 dolar civarında bekleniyor. Ocak vadeli petrol kontratları New York'ta, Pazartesi günü yüzde 0.5 düşmesinden sonra çok değişmedi. ABD'de Çarşamba günü Enerji Enformasyon İdaresi'nin (EIA) açıklayacağı verilerin, Bloomberg'in anketine bakılırsa, geçtiğimiz hafta 2.25 milyon varil düşmesi ve böylelikle son üç haftanın ilk haftalık düşüşünü gerçekleştirmesi yönünde beklenti var. Birleşik Arap Emirlikleri, OPEC'in piyasada kalan fazlayı gidermek için üretim kısıntılarını uzatması gerektiğini ifade etti.

Petrol Rusya'nın Perol İhraç Eden Ülkeler Topluluğu (OPEC) ülkeleri öncülüğündeki üretim kısıntısı anlaşmasının uzatılma kararının sürelenmesine yönelik şüphe oluşturmasından sonra iki senenin zirvesinden gevşedi. Konu ile ilgili bilgi sahibi kaynaklara bakılırsa, OPEC Çarşamba günü, Citigroup Inc. ve enerji danışmanlarından, gelecek hafta gerçekleşecek zirve öncesi, üretim kısıntılarını uzatıp uzatmama konusundaki kararı öncesi brifing alacak.