Organize Sanayi Bölgesi 2'nci bölgede yer alan Selçuk İplik Fabrikası’na ait depo bölümünde henüz tespit edilemeyen bir sebeple saat 16.30 sularında yangın çıktı. Dumanları görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve AFAD ekipleri ile sağlık ekipleri intikal etti. Pamuk ve elyaf dolu olan depodaki yangının büyüklüğü sebebiyle bölgeye yakın olan Sam Mahallesindeki birçok ev boşaltıldı.

28 ARAÇLA MÜDAHALE

İtfaiyenin 28 araç ve 75 personelle müdahale ettiği yangında 4 itfaiye eri ve 3 vatandaş yoğun duman nedeniyle etkilendi. Dumandan etkilenen itfaiyeciler ve vatandaşlar olay yerinde hazır bulunan ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Mahalle sakinleri ise aynı depoda son 5 senede 2 defa yangın çıktığını aktararak, tepki gösterdi. Vatandaşların da katıldığı yangın söndürme çalışmaları sürerken, mahalleyi saran duman sebebiyle vatandaşlara maske dağıtıldı. Fabrikanın deposunuÿsaran alevleri kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekipleri, yangının etraftaki evlere sıçaramaması adına büyük çaba sarfediyor.

FABRİKA SAHİBİ KAYIP İDDİASI

İHA'nın iddiasına göre ise Fabrikanın sahiplerinden Tuncay Kara'ya ise ulaşılamıyor. Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesindeki iplik fabrikasında çıkan yangın sırasında, fabrikada olduğu kaydedilen Tuncay Kara'ya ulaşılamıyor.
En son bir personelin elinden tutarak, dışarı çıkarttığını ve ardından fabrika içerisine doğru gittiği belirtilen fabrika ortaklarından Tuncay Kara'nın içeride olabileceği öngörülen

2 SAATTİR KAYIP

Fabrika çevresinde aranan ve telefonlarından da ulaşılmaya çalışılan Kara'nın telefonlarına cevap vermediği belirtildi. Hastanelere de sorulan Kara ile yaklaşık 2 saattir iletişim kurulamadığı öğrenildi.