Antalya'da Kardeşini Öldüren Ağabey: '15 Gündür Tasarlıyordum'

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Kabilvari bir cinayet! 8 yaşındaki kardeşini öldüren 18 yaşındaki ağabey Sinan Y. cinayeti 15 gündür tasarladığını dile getirdi.

Antalya'da Kardeşini Öldüren Ağabey: '15 Gündür Tasarlıyordum'

Antalya'da Kardeşini Öldüren Zanlı: '15 Gündür Tasarlıyordum'

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne intikal ederek, kardeşi Seyit Taha Y.’yi (8), Kasaplar Mahallesi Türkbeleni mevkiinde ormanlık alanda bıçaklayarak öldürdüğünü açıklayan Sinan Y. (18), teslim oldu.

Sinan Y., emniyetteki soruşturmasından sonra Manavgat Devlet Hastanesi’nde önce sağlık taramasına tabi tutuldu.

Sonrasında adliyeye gönderilen Sinan Y., Cumhuriyet Savcısına yaptığı açıklamasının ardından tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine götürüldü.

Sinan Y., ‘yakın akrabayı kasten öldürmek’ suçundan tutuklandı.

"15 GÜNDÜR NASIL ÖLDÜRECEĞİMİ TASARLIYORDUM"
İfade verirken hakimle tartıştığı belirtilen Sinan Y., ''Kardeşimi öldürmem için herhangi bir sebep yoktu. Ben bilerek ve isteyerek öldürdüm. Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşim Taha’yı öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum.'' dedi.

"6 AYDIR ODASINDAN ÇIKMIYORDU"
Sinan Y.'nin mahkemeye çıkarıldığı sırada Manavgat Adliyesi girişinde bekleyen akrabaları, şahsın psikolojik sorunları olduğunu, kendisini psikoloğa götürmek isteyen ailesine ''Ben deli miyim, siz delisiniz" şeklinde söylemlerde bulunduğunu, son 6 aydır perdeleri tamamen kapalı olan odasından sadece yemek yemek ve tuvalete gitmek için çıktığını, tuvalete girip ışığı kapatarak bir saat kadar kendi kendine konuştuğunu söyledi.

BABASINA ACI ÇEKTİRMEK İÇİN ÖLDÜRMÜŞ
Baba Osman Y.’nin küçük oğlu Seyit Taha Y.’yi diğer çocuklarından daha çok sevdiği için Sinan Y.’nin bu durumu kıskandığını söyleyen akrabaları, Sinan Y.’nin zaman zaman ailesini de tehdit ettiğini, babasını kastederek, Ona büyük acı yaşatacağım." dediğini, Taha’yı öldürmek suretiyle babasına en büyük acıyı yaşattığını kaydetti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR