FETÖ/ PDY' nin Antalya' da hala aktif olan bir Gaybubet Evi saptandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü mensupları tarafından yakalanan 3 FETÖ şüphelisi, Antalya' da hala aktif olan ve kaçak olan örgüt mensuplarının saklandıkları iddia edilen 5 Gaybubet Evi' ni deşifre etti. Yapılan yer gösterme sonucu takibe alınan evlerle irtibatları tespit edilen 4 şüpheli daha gözaltına alındı.

FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması Bylock ve Eagle kullandıkları ileri sürülen şüphelilerden ikisinin arandığı için sahte nüfus kağıtları ile gezdikleri tespit edildi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLİP TUTUKLANDILAR

Şüpheliler, çıkarıldıkları savcılıktaki prosedürlerinin tamamlanmasından sonra tutuklanmak sureti ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiler. Hakimlik, 6 şüpheli şahıs hakkında tutuklama emri verdi. Şüpheliler cezaevine gönderildi.

Antalya' da kaçak olup aynı zamanda firar edememiş olanların kaldığı başka FETÖ evleri olup olmadığı üzerinde duruluyor.

15 Temmuz' un faili eli kanlı terör örgütü FETÖ' nün Gaybubet evleri olarak bilinen son kripto evlerinde birden fazla kişinin kaldığı ve dolaplarda kasa, valiz gibi malzemelerin olduğu ifade ediliyor.