Dünyaca en bilindik sahillerinden Konyaaltı Sahili'nde gerçekleşen fuhuş pazarlıkları geçen haftalarda görüntülenmiş ve Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün hemen arkasından yaptığı baskınla çok sayıda kadın ve erkekten dönme kadınları gözaltına alınmış ve sahilde ve şehirin en canlı kavşaklarında sıkı aramalar gerçekleştiriyordu.

Bir aydır süredir sahil bandının giriş ve çıkışına sabit polis noktası konuldu. Oluşturulan polis noktasına Antalya Emniyet Müdürlüğü, her gün gece vakitlerinde yaya, motosikletli ve ekip otolarıyla devriye atarak uygulama gerçekleştiriyor.

Fuhuş pazarlığı gerçekleştiren ve sokak kenarında bekleyen hayat kadınları ile travestileri gözaltına alan ekipler, polis merkezlerine götürerek haklarında adli işlem gerçekleştiriyor. Fakat, tüm bunlara karşı sahilde ve şehrin en canlı sokaklarından birisi olan 100'üncü Yıl Bulvarı'nda pazarlıklar polise rağmen devam edilmektedir. Gözaltına alınan hayat kadınları ve travestilere çevreyi rahatsız etmek, ahlaka aykırı hareketlerde bulunmak ve kabahatler kanununa göre işlem yapılıyor. Polis merkezinde bir gece gözaltında tutulan şahıslar işlemlerinin ardından serbest kalınca ertesi akşam tekrar gözaltına alındıkları yere gelerek pazarlıklara devam ediyor.