Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, annesinin vefat haberinin ardından kalp krizi geçiren şehit annesi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bir süredir hastanede tedavi altında olan annesi Ayşe Molla Özercan'ın (90) vefat haberini alan Fatma Deri (66), yaşadığı üzüntü sebebiyle fenalaştı.

Kalp krizi geçirdiği tespit edilen Fatma Deri, Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan müdahalenin ardından özel bir hastaneye sevk edilen Fatma Deri, burada hayatını kaybetti.

Fatma Deri'nin, Edirne'de 2010 yılında bir trafik kazası sonucu görevi başında şehit olan Astsubay Jandarma Başçavuş İbrahim Deri'nin annesi olduğu öğrenildi.

Molla Özercan ve Fatma Deri'nin cenazeleri bugün toprağa verilecek.

Fatma Deri'nin oğlu Ahmet Deri, yaptığı açıklamada, yoğun bakımda tedavi gören anneannesinin bugün hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ölüm haberini alan annesi Fatma Deri'nin baygınlık geçirdiğini dile getiren Deri, "Anneme 'üzülme, 90 yaşında, yaşayacağı kadar yaşadı sana bir şey olmasın' dedim. 'Üzülüyorum annem' diyerek bayıldı. Sağlık ekiplerine haber verdik, ambulansı çağırdık kalp krizi geçirdiğini söylediler. Hastaneye kaldırdık ama kurtarılamadı ve vefat etti." dedi.

Kaynak: Sabah