Ankara' da gerçekleştirilen birçok uyuşturucu kaçakçılığı ve silahlı olayın faili olduğu tespit edilen, 14 ayrı suçtan aranan cezaevi firarisi olan İnan' ın yasa dışı yollar ile Türkiye' ye geldiğini tespit eden Organize Suçlar ile Mücadele Şubesi mensupları, suç örgütü elebaşı ve beraberindekileri takibe aldı.

ALIŞ VERİŞ MERKEZİNDE GÖZALTINA ALINDILAR

Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İzmir' de bir süre takip edilen Kadir İnan ve ardındaki  3 kişi, polis mensupları tarafından İzmir' deki bir alışveriş merkezine yapılan harekat ile gözaltına alındı. Öte yandan,  Uyuşturucu kaçakçısı olan Kadir İnan' a ait olduğu tespit edilen yatın kaptanı olduğu öğrenilen zat  da polis ekiplerinden kaçamayarak yakayı eleverdi.

Organize suç örgütü lideri Kadir İnan İzmir'de yakalandı

Organize suç örgütü lideri Kadir İnan İzmir'de yakalandı


ZANLILAR YAKALANDIĞI GİBİ ANKARA' YA GÖTÜRÜLDÜ

Yakayı ele veren zanlılar, İzmir Emniyet Müdürlüğü' ndeki işlemlerin ardından gece vakitlerinde tarifeli uçak ile Ankara' ya getirildi. Özel harekat ekipleri tarafından uçaktan indirilen Kadir İnan ve beraberindekiler, geniş güvenlik önemleri altında Ankara Emniyet Müdürlüğü' ne götürülmek üzere Esenboğa Havaalanı' ndan ayrılış gerçekleştirdi.