Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ramazan Bayramı devamıyla Ankaralıların, EGO ulaşım araçlarında ücretsiz seyahat ederek, rahat bir şekilde ziyaretlerini yapabilecekleri müjdesini verdi.

"Bayramda Ücretsiz Otobüs Yolcuğu" düşüncesini, Türkiye'de ilk kez Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak faaliyete geçirdiklerini ifade eden Başkan Gökçek, "Bir gelenek görenek halini alan bayramda ulaşımda ücretsiz seyahat uygulaması, 3 günlük Ramazan Bayramı boyunca da (25 Haziran Pazar, 26 Haziran Pazartesi, 27 Haziran Salı) devam edeceğini vurguladı.

Ramazan Bayramlarında yurttaşların, ulaşım sorunu yaşamadan mezarlık ve yakın çevre ziyaretlerini sıklıkla yapabilmeleri için, istedikleri yerlere kolayca ulaşabilmeleri için EGO bünyesindeki otobüslerle ücretsiz vatandaş taşıyacaklarını kaydeden Gökçek, bayram süresince Ankaralılar EGO araçlarına Ankarakart'ı basmadan binebileceklerini söyledi.

EGO OTOBÜSLERİYLE, MEZARLIKLARA KOLAY ULAŞIM

Gökçek, ayrıca Başkentlilerin, arife gününden itibaren de mezarlıklara rahatça gidebilmeleri nedeniyle EGO araçları tarafından seferler düzenleneceğini belirtti. Arife günü normal tarife, bayram boyunca ise ücretsiz olacak olan seferlerin durak ve saatleri şöyle:

Karşıyaka Mezarlığı'na, Hastane Metro Durağı'ndan (Yenimahalle) kalkacak 210 No'lu otobüs hattıyla, 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilecek.