Önümüzdeki hafta açıklanması planlanan, 16 bakan ve en az 3 cumhurbaşkanı yardımcısından oluşacak yeni kabine tartışmaları, AK Parti kulislerinde tartışılmaya devam ederken, yeni isimlerde iddia boyutunda yeni kabine için ortaya atılıyor.

GÖZLER YENİ KABİNEDE

Yeni kabine için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, ortaya atılan iddialar Ankara kulislerini harekete geçirdi.

ETHEM SANCAK SÜRPRİZİ

Gazeteci Işık, Posta'da yayımlanan bugünkü yazısında, yeni kabinede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla tanınan iş adamı Ethem Sancak'ın da yer alacağı iddiasında bulundu.

"ÖYLE BİR YERDEN TELEFON GELDİ Kİ..."

Posta yazarı Candaş Tolga Işık, "Günlerdir Ankara'dan gelen yeni kabine kulislerini yazıyorum. Dün öyle bir yerden öyle bir telefon geldi ki yazmak zorundayım. İş adamı, aynı zamanda AK Parti yönetiminde de yer alan Ethem Sancak'ın adı da yeni bakanlar kurulu için geçiyormuş. Kaynağıma 'Hangi bakanlık?' diye sordum, 'Ticaret Bakanlığı da olabilir, Sanayi Bakanlığı da onu Patron bilir' dedi" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı konuşmasında parti dışında ismimlerin kabinede yer alacağını ifade etmişti. Bu açıklama ise Ethem Sancak ismini güçlendirir bitelikte yorumladı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.