Ankara'da Hasta Hayvanlara Müdahale İçin İlk Yardım Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, vatandaşların acil durumlarda yaralı ve hasta hayvanlara müdahale edebilmeleri için ilk yardım eğitimi verilecek.

Ankara'da Hasta Hayvanlara Müdahale İçin İlk Yardım Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, teorik ve uygulamalı eğitim  hayvanseverlere ücretsiz olarak verilecek, 23 Kasım Cumartesi günü 13.30-17.00 saatlerinde Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, "Silahlı yaralanmalardan trafik kazalarına, yanmalardan boğulmalara kadar çeşitli acil durumlarda hayvanlara nasıl müdahale edileceği konusunda üniversitelerden gelen uzman eğitmenlerimiz bu eğitimleri verecek." şeklinde konuştu.

"Toplumsal Bilinçlenmeyi Artırmak İstiyoruz"

Aslan, toplumsal bilinçlenmeyi artırmak istediklerini, bu kapsamda veterinerler, bilim insanları, üniversiteler ve hayvanseverlerle hareket etmek istediklerini kaydetti.

Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi Sorumlu Veterineri Elif Funda Karaisaoğlu Onga ise hayvanlara ilk yardımın hayat kurtardığının önemini vurguladı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR