ANKARA POLİSİ ALARMA GEÇTİ

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni yapılan hizmet binası, Bölge Adliye mahkemesi ve CHP Genel Merkezi’nin olduğu lokasyonda araç içinden havaya ateş açıldı.

Polis Özel Harekat (PÖH ) ekipleri ve diğer ekipler plakası saptanan otomobildeki şahısların yakalanması adına operasyon başlattı.

PLAKASI TESPİT EDİLDİ

Anadolu Bulvarı ile Sakıp Sabancı Bulvarı'nın kesiştiği kısımda 61 VD 381 plakalı araçtan havaya ateş açıldı. Çok sayıda şarjör sesi duyulmasından sonra olay yeri yakınında İl Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binası, Bölge Adliye Mahkemesi ve CHP Genel Merkezinin olması sebebiyle hassas noktalardaki güvenlik birimlerine alarm verilip harekete geçildi. Daha sonra lokasyona çok sayıda Özel Harekat Polisi (PÖH) gönderildi. Ekipler, plakası tespit edilen araçta iki kişi olduğunu belirttiler ve aracın bulunması adına yakın çevredeki tüm yolları ve bağlantı yollarını trafiğe kapattı.

ÇOK SAYINDA BOŞ KOVAN BULUNDU

İstihbarat ve terör birimlerine bağlı personel ile uzman ekipler olay yerine gelerek fazla miktarda boş kovan buldu. Bölge Adliye Mahkemesi’ne merminin denk gelip gelmediğini de incelediler.

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan da olay yerine gelerek ekiplerden bilgi aldı. Ankara Emniyet Müdürü Karaaslan, söz konusu aracın yerinin saptanması ve içindeki şahısların yakalanması talimatını verdi.