Sabah Gazetesi’nden Özel İstihbarat Şefi Nazif Karaman'ın söylediği bilgilere göre, Ankara'da bu sabah FETÖ’ ye dönük iki flaş gözaltı yapıldı.

Operasyon çerçevesinde, Adalet Bakanlığı’nın Eski Müsteşarı ve şu an görevine Başbakanlık Yüksek Müşaviri olarak devam eden Birol Erdem ve eşi Gülümser Erdem Ankara'da emniyet güçlerince gözaltına alındı.

Operasyon talimatı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'dan geldi.

GÖZALTINA ALINAN BİROL ERDEM

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra "tanık" olarak ifadesine alınan Birol Erdem hakkında bu defa “şüpheli” adıyla soruşturma yürütüldüğü bildirildi.
FETÖ' nün yargı yapılanmasına dair yürütülen soruşturmalar ışığında birçok şüpheli, Birol Erdem ismini vermişti. FETÖ' itirafçısı eski HSYK azaları İbrahim Okur, Ahmet Hamsici ve Mustafa Kemal Özçelik gibi şahıslar ifadelerinde Birol Erdem’den "FETÖ'nün yargıda yer almasında rol oynamakta" diyerek bahsetmişlerdir.

2014 YILININ OCAK AYINDA GÖREVDEN ALINMIŞTI

2000’li yıllarda Personal Dairesi’nde görev almış ve İdari yargı hâkimliği yapan Erdem, Personel Daire Başkanlığı'na kadar yükseldi. 2010'daki anayasa değişikliğinden sonra yapılan seçimler neticesinde HSYK üyeliğine atanmış,Ahmet Kahraman'ın emekliye ayrılmasından sonra 21 Kasım 2011 senesinde Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. Erdem, 17-25 Aralık FETÖ kalkışması sonrası 1 Ocak 2014 tarihinde görevden alındı ve Bakanlık Yüksek Müşaviri olarak atandı