Anadolu Ajansı Kahire Ofisine Baskın Yapıldı!

Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisi, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı sebepsiz gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü.

Anadolu Ajansı Kahire Ofisine Baskın Yapıldı!

Anadolu Ajansı Kahire Ofisine Baskın Yapıldı

Mısır polisi, Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine baskın düzenleyerek, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına aldı ve bilinmeyen bir yere götürdü.

TSİ 18.00'de baskını düzenleyen polis ekipleri, güvenlik kameralarını kapattı ve internet bağlantısını kesti.
Sabah saatlerine kadar ofiste arama yapan güvenlik ekipleri, personellerin pasaport, cep telefonu ve bilgisayarlarını ele geçirerek, dışarıyla iletişime geçmesini engelledi. Alınan bilgiye göre, arama yapan ekipler, olayın ardından ofise gelen AA avukatına baskının nedeniyle ilgili açıklama yapmayı kabul etmedi. Bundan sonra polisler, avukatı ofisin dışına çıkararak içerideki aramayı sürdürdü.

Ofisteki AA çalışanı Mısırlı bir kadın gazeteciyi, gece yarısı serbest bırakan polis ekipleri,1'i Türk vatandaşı 4 kişiyi ise ofiste sabah saatlerine kadar alıkoydu.
Söz konusu gazeteciler, günün erken saatlerinde polis tarafından bilinmeyen bir yere götürüldü.
AA Kahire Ofisi Mali ve İdari İşler Sorumlusu Hilmi Balcı’nın yanı sıra Mısır vatandaşı Hüseyin el Kabbani, Hüseyin el Abbas ile Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) çalışanı Abdelselam Muhammed gözaltına alınanlar arasında bulunuyor.
Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Kemalettin Eruygur, Mısır Dışişleri Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunarak, konuyu başından bu yana yakından takip ediyor.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı da Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği nezdinde gerekli girişimlerde bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri