23 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 25°
  • Izmir 32.22°
İmsak 04:40
Güneş 06:14
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 20:00
Yatsı 21:27
BIST97.149
Dolar5,772
Euro6,4402
Altın283,64

Amerika'da 3 Türk Şeref Madalyasına Layık Görüldü

ABD’de yaşayan 3 Türk, Ellis Adası Şeref Madalyası’na layık görüldü.

Amerika'da 3 Türk Şeref Madalyasına Layık Görüldü

ABD'de yaşayan 3 Türke, vatanseverlik, hoşgörü, kardeşlik ve etnik çeşitliliği temsil etmeleri, kendi alanlarında önemli başarılara imza atmaları ve topluma gurur verici katkılarından dolayı ‘Ellis Adası Şeref Madalyası' verildi. Şeref Madalyasına layık görülen eski Coca Cola CEO'su Muhtar Kent, İnternet Pazarlama Derneği Başkanı Sinan Kanatsız ve Turkish Heritage Organization (THO) Başkanı Ali Çınar'a ödülleri New York'ta düzenlenen bir törenle takdim edildi. ABD'ye gemiyle gelen göçmenlerin işlemlerinin yapıldığı ve özgürlük heykelinin yakınlarında bulunan tarihi öneme sahip Ellis Adası'ndaki törene çok sayıda seçkin davetli katılım gösterdi. 

Dünyaca ünlü cerrah Dr. Mehmet Öz'ün de katıldığı gecede Dr. Öz göçmenlerin Amerika için önemine değinirken, ülkenin en büyük şirketlerinin listelendiği “Fortune 500” yöneticilerinin çoğunun göçmen olduğunu kaydetti. Öz, ABD'de göçmenlere karşı bakış açısının değiştirilmesi gerektiğini dile getirdi. 

34 yıl içinde bu ödülü alan Türkler arasında en genç isim olan Turkish Heritage Organization (THO) Başkanı Ali Çınar yaptığı açıklamada, “ABD'nin prestijli ödülünü almaktan onur duydum. Çok büyük isimlerin arasında hem şahsım hem de Türk-Amerikan toplumu adına güzel oldu. Türkiye'nin sesini her yerde, her alanda duyurmak ABD yaşayan herkesin bence bir görevi olmalı” şeklinde konuştu. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz