İzmir'de 10 yaşında 165,5 kiloya vuran Nurettin Yamaç, "Kilo almamı durduramıyorum, ne olur yardım edin. Arkadaşlarım beni artık taşıyamıyor" diye isyan etti. Nurettin Yamaç, eğer ameliyat gerçekleşmezse ölebilir.

GENÇ NURETTİN YAMAÇ'A YARDIM EDİLMEZSE ÖLECEĞİ İDDİA EDİLDİ

İzmir'in Yeşilyurt ilçesinde ikamet eden 10 yaşındaki Nurettin Yamaç, kendi yaşıtlarından 10 kat daha fazla vücut ağırlığıyla yaşamını idame ettirmeye çalışıyor. 4 yaşında babasının doktora götürmesi sonucu ‘obezite' teşhisi koyulan genç Nurettin, daha 10 yaşında 165,5 kiloya geçti. Devamlı kilo alan ve kilo alımı durdurulamayan genç Nurettin'in yapmış olduğu diyetler de fayda etmiyor. Nurettin'in babası yavrusunun tek çaresinin tüp mide ameliyatı olduğunu; ancak ameliyatın yasal olarak 18 yaşından küçüklere yapılmadığı, oğlunu ameliyat olmazsa öleceğini belirterek, yetkililere yardım istedi.

"AYAKLARIM BENİ TAŞIMIYOR, ARKADAŞLARIM BENLE DALGA GEÇİYOR"

Nurettin Yamaç, "Gece yatarken nefesim gidiyor, çoğunlukla yürüyemiyorum. Ayaklarım beni taşımıyor. Bende diğer çocuklar gibi koşup, coşmak istiyorum ama kilolarımdan dolayı eğlenemiyorum. Arkadaşlarım kilomdan dolayı dalga geçiyorlar, kiloluyum diye beni oyuna almıyorlar. Büyük insanlar da dalga geçiyor benle’’ dedi.