İstanbul’da şu günlerde anlarda yağış, sabaha karşı etkili olmaya başladı. Gök gürültüsünün de eşlik ettiği yağmur yarın aralıklarla devam edeceği belirtiliyor. Yağışa bağlı olarak hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşeceği belirtildi.

UYANIKLAR DOLU ZAMMI YAPTI

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, İstanbul için bugün ve yarın sağanak yağmur alarmı verdi. 20 gün önceki dolu felaketini anımsayan sürücüler otomobillerini kapalı otoparka çektiği görüldü. Kapalı otopark işleten uyanıklar da hemen dolu zammı yaptı.

İstanbul’da perşembe günü ise parçalı bulutlu havanın hakim olması tahmin ediliyor. Hafta sonunda ise İstanbul'da hava az bulutlu olacak ve sıcaklık mevsim normallerinde olması bekleniyor.

AKOM UYARDI

AKOM İstanbul'da yaşayan vatandaşların şiddetli yağış ve fırtınaya karşı dikkatli olmasını istedi. AKOM İstanbul için 22 Ağustos Salı günü şiddetli yağış beklediğini vatandaşlara duyurdu. Vatandaşların su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yaşanacağından kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması için uyardı.

BİR UYARIDA İBB'DEN GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada yurttaşlarımızı teyakkuz halinde olmaları konusunda uyarıyoruz.