'Altın Alımına 8 Taksit' Kararı Kuyumcuları Sevindirdi!

BDDK'nın kredi kartlarıyla yapılacak basılı ve külçe olmayan kuyumla ilgili harcamalarda taksit sayısını 4 aydan 8 aya yükseltmesi kuyumcuları sevindirdi.

'Altın Alımına 8 Taksit' Kararı Kuyumcuları Sevindirdi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK), kredi kartlarıyla yapılacak basılı ve külçe olmayan kuyumla ilgili harcamalarda taksit sayısını 4 aydan 8 aya yükseltmesi kuyumcuları sevindirdi.

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, konuya yönelik yaptığı açıklamada, BDDK'nin sektörleri açısından güzel bir karar aldığını aktardı.

Kararın, kendilerini sevindirdiğini vurgulayan Başman, "Son zamanlarda gerek bakanlık gerek BDDK nezdinde, oda başkanlarımızın ziyaret ve girişimleri ve Cumhurbaşkanımızın da duyarlılık göstermesiyle güzel haberi aldık ve kredi kartına taksit sayısının 8'e çıktığını öğrendik." dedi.

Başman, bu gelişmenin, son zamanlarda yaşadıkları sıkıntıya çözüm olmayacağına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Hediye sektörü için de vatandaşlarımız bizi tercih ettiklerinde, ödemeyi 8 taksitle yapabilmeleri hem ödemelerini rahatlatacak hem de vatandaşın yatırım yapmasını sağlayacak. Tabii uygulama, altın piyasasının da canlanmasına yol açacak. Hem vatandaşımız hem de bizim için çok güzel bir karar oldu. Biz olmazsa olmaz bir ürün satmıyoruz. İnsanlar, temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra ellerinde para artarsa bizi tercih ediyorlar. Alınan son kararla, altında taksit sayısının 8'e çıkarılması yaramıza merhem olacaktır."

Kuyumcu İnan Ortatepe de kararın kuyumcular arasında uzun süredir öngörüldüğünü söyleyerek, daralan piyasada taksit sayısının 8'e çıkmasının memnuniyet verici olduğunu aktardı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR