20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Almanya'ya Şok! Alman Askerleri İncirlik'i Terk Edecek

Alman basınında Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türkiye ziyareti geniş yankı buldu.

Almanya'ya Şok! Alman Askerleri İncirlik'i Terk Edecek

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Ankara'ya yapmış olduğu ziyaret ve mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası Alman milletvekillerinin İncirlik'teki askerlerinin ziyaretine izin çıkmaması konusunda Alman basınında geniş yer buldu.

TÜRKİYE YOLU GÖSTERDİ

Focus dergisi Online sitesi haber. Gabriel ziyareti, "Yasağa devam", “Son deneme de başarısız oldu", “Türkiye Gabriel'e yolu gösterdi" başlıklarını atarak okuyucularına bildirdi.

Spiegen Online sitesi ise "Gabriel çözüm bulamadı", İncirlik ile ilgili anlaşma gözükmüyor. "Ankara ziyarete izin vermiyor", "Gabriel ise askerlerini çekilebileceği bildiridi" başlığı ile haberi okuyucularına sundu.

Bild gazetesi, "Recep Tayyip Erdoğan ziyaret konusunda halen sert tutumunu sürdürüyor" üst başlığı ile sunduğu haberde, başlık olarak, "Alman askerleri İncirliği terk edecek" diye bildirdi. "Gabriel net bir eda ile Ankara'ya gitti ve Ankara'da onu dinleyen yoktu" yorumunda bulunarak haberi okuyucularına sundu.

ANLAŞMA DENEMESİ BAŞARISIZ

Die Welt gazetesi, ziyareti, "Anlaşma denemesi başarısız sonuçlandı", "İncirlik tartışmasında herhangi bir gelişme yaşanmadı. Türkiye, Alman vekillerin ziyaretine halen izin vermiyor. Gabriel Alman askerlerinin yerinin değişeceğini bildirdi" diye okuyucuya sundu haberi.

Farkfurter Allgemeine gazetesi ise "Son anlaşma çabası başarılı sonuçlanmadı", "Dışişleri bakanı ziyareti tartışmayı sonlandıramadı. Almanların incirliği bırakması kaçınılmaz oldu" başlıklarını kullanarak ziyareti haberleştirdi.

BAŞARISIZ OLDU


N-TV haber sitesi haberi "Gabriel'in gezisi başarısızlık ile sonuçlandı. Türkiye halen ziyarete müsaade etmiyor. Gabriel Türkiye'nin fikrini değiştirmesinde etkisiz kaldı. Alman parlamenterler ziyaret edemeyecek. Tek çare İncirlikten çekilme şansı kaldı" diye paylaştı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri