Almanya İçin Alternatif (AfD) Partisi Sözcüsü Beatrix von Storch, Türkiye’ye müdehalede bulunmak adna Almanya Hükümetine seslendi.
Almanya'nın uç noktalarda olan ırkçı partisi Almanya İçin Alternatif (AfD) Partisi Sözcüsü Beatrix von Storch, sosyal paylaşım sitesi olan Twitter üzerinden İncirlik Üssü’yle hakkında alçakça paylaşımlar yaptı.
Attığı ilk tweette “İncirlik'ten Almanlar gideceğine, Türkler gitsin” gibi küstahça bir yazı paylaşan Storch ikinci tweetle Türkiye’ye askeri müdahalede bulunulması gerektiğini söyledi.

ASKERİ MÜDAHALEDE BULUNULSUN

“Almanya Hükümeti’nin Türkiye'ye neden hala müdahalede bulunmuyor. Hatta gerekirse şiddete başvurula bilir!” açıklamasını yapan Storch’un tweetleri çok sayıda eleştirinin yanında beğeni ve paylaşım da gördü.

Storch gelen tepkilerden sonra küstahça yaptğı iki paylaşımı da sildi. Irkçı AfD daha öncede ezana izin verilmemesini istemişti.

Almanya Başbakanı Merkel’in İncirlik hakkındaki yorumları ise:


YAŞANANLARN DOĞAL BİR SONUCU

Merkel, "Yaşanılanların doğal bir sonucu olarak Alman askerleri İncirlikten çekildi. Federal parlamentonun askerleri Alman ordusudur. Bu sebepten dolayı milletvekillerimiz istedikleri zaman kendi ordusunu ziyaret etme hakkına sahiptir. Bu hakkın engellenmesi sonucunda İncirlik' ten çıkma kararı verdik. Şimdi ise Ürdün'e taşınma kararı aldık. DEAŞ'a karşı mücadelede koalisyon kuvvetleri ile istişarede bulunarak taşınma süresince nasıl bir katkı verebileceğimizi konuşacağız” şeklinde oldu.