Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Katar sorunuyla ilgili verdiği demeçde, 'ben sorunun dramatik bir şekilde tırmanmasından ve tüm bölgede yol açacağı sonuçları konusunda endişeliyim' dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki sorunla ilgili olarak durumun dramatik bir şekilde tırmanmasından ve tüm bölgede yol açabileceği sonuçlar konusunda endişeli olduğunu söyledi.

"BU İŞ DRAMATİK ŞEKİLDE BÜYÜYEBİLİR"

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel basın mensuplarına verdiği demeçde, bu konuda Katar’ın az veya tamamıyla izole edilmesi ve hayati olarak etkilenmesinin istendiğini belirterek, “Ben durumun dramatik bir şekilde tırmanmasından ve tüm bölgede yol açacağı sonuçları konusunda endişeliyim.” dedi.

"OLAYIN TIRMANDIRILMASI KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ"

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ortamın gerilmesi hiç kimseye fayda sağlamayacağına işaret eden Gabriel, “Zaten krizlerle çalkalanan bölgede birbiriyle bu tür Trumplaştırma davranışı özellikle tehlikelidir” ifadesini kullandı.

KATAR'DAN YAPILAN AÇIKLAMA:'UZLAŞABİLİRİZ'

Katar'dan yapılan yazılı açıklamada diplomatik sorunlar ve kriz yaşanan ülkelerle konuşarak uzlaşabilineceği mesaji verildi.Katar diplomatik sorunların uzlaşarak çözülebileceğinden yana tavır sergiledi.