Almanya'nın Hamburg şehrinde G-20 zirvesine iştirak eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gurbetçi vatandaşlar tarafından sevgi gösterisinde bulunuldu.

Toplanan binlerce Türk vatandaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için slogan attı. Erdoğan'ın kortejini saran gurbetçi vatandaşlara, Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan selamladı.

"TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR"

Türk gurbetçiler, "Türkiye seninle gurur duyuyor" diyerek sevgi gösterisinde bulundu.

REİS-İ CUMHUR DÜN ALMANYA'YA GİTMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Hamburg Havalimanın'da üst düzey yetkililer karşıladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A EŞLİK EDENLER


Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de Almanya'ya geldi.


İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPACAK


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma ve cumartesi günleri gerçekleştirilecek 12'inci G20 Liderler Zirvesi boyunca, kimi başkanlar ve uluslararası kuruluşların yetkilileriyle ikili görüşmeler yapacak
Konu dahilinde Reis-i Cumhur Erdoğan, bu akşam TSİ'ye göre 21.30 ile 22.15 saatleri arasında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Kempinski Atlantik Otel'de basına kapalı bir görüşme gerçekleştiriecek.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Zirveden önce şehirde geniş güvenlik önlemleri alındı. Şehir merkezinde birçok cadde trafiğe kapanırken, kimi noktalarda ise toplu ulaşımda gecikmeler yaşanıyor.

Zirvenin yapılacağı Hamburg Fuar Merkezi etrafında kuş uçurtmayan güvenlik ekiplerine, polis helikopteri de havadan destek veriyor.