20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Almanya'da CHP HDP El Ele! CHP'nin Kardeş Partisi Ne De Olsa

CHP Berlin Birliği, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına, düzenlediği protesto gösterisi ile tepkide bulundu.

 Almanya'da CHP HDP El Ele! CHP'nin Kardeş Partisi Ne De Olsa

Berlin’ de bulunan Brandenburg kapısı önünde gerçekleştirilen protesto gösterisinde, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, gazeteciler ve diğer tüm siyasi tutukluların serbest kalması istendi.

AVRUPA GÖRMÜŞ ZİHNİYETİ DE AYNI! ADALETE İNANMIYORUZ AÇIKLAMASI GELDİ

Enis Berberoğlu’ nun tutuklanmasının kabul görmez ve hukuksuz bir uygulama olduğunu söyleyen CHP Berlin Birliği Başkanı Kenan Kolat, Türkiye’ de hukuk dışı bir yapının yükselmeye başladığını savundu.

ALMANYA MİLLETVEKİLİ TAŞ: MÜCADELE BERLİN’DE DE DEVAM ETMELİ

Mitinge destek veren ve burada bir de açıklamalarda bulunan Alman Sol Parti milletvekili Hakan Taş, bundan sonra yalnız Türkiye’ de değil, Berlin’ de de, demokrasi ve aydınlık Türkiye adına savaşların omuz omuza devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti. Taş, Enis Berberoğlu ile birlikte Türkiye’ de tutuklu bulunan tüm milletvekillerin, gazetecilerin ve düşünce özgürlüğünü kullandıklanmalarından sebep tutuklanan bütün vatandaşların derhal serbest bırakılması gerektiğini sözlerine ekleyerek belirtti. Berlin Brandenburg Kapısı önündeki konuşmaların ardından eyleme katılanlar buradan yürüyüşe geçti.

İZMİR MARŞI OKUYARAK SLOGAN ATTILAR

Yaklaşık 300 kişi, ellerinde "Adalet İstiyoruz" yazan dövizleri taşıyarak ve İzmir Marşı okuyarak kentin diğer bir önemli meydanı olan Potsdammer Platz meydanına kadar yürüdü. Mitingine, CHP Berlin Birliği’ nin yanı sıra bazı kitle örgütleri de destek verdi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri