CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konyaaltı Belediyesi tarafından "20. Yaz Şenlikleri" çerçevesinde Feslikan Yaylası'nda yapılan yağlı güreşleri izledi.

Festival alanına güreşçileri ve halkı selamlayarak giren Kılıçdaroğlu, 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban'a altın hediye etti.

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, er meydanında yarışan güreşçilere teşekkür etti.

"CENNET GİBİ ÜLKEDE YAŞIYORUZ"


Pehlivanların ata sporunu yaşattıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Çok ülke gezdim ancak vatanım kadar güzel bir ülke görmedim. Her iklim var. Güzel insanları ile cennet gibi bir ülkedeyiz Antalya'nın Türkiye'de faklı bir önemi var. Antalya dünya içinde önemli bir marka. Bu markayı büyütmek zorundayız. Festival de bu manada yapılıyor. Burada 900 üzerinde güreşçi er meydanında yarışacak. Bu er meydanı atalardan bize miras kaldı. Bu er meydanın yiğitler yiğitliklerini sürdüreceklerdir."

ALMANYA'DA BAŞKA BURADA BAŞKA

Oysa Kemal Bey Almanya ziyaretinde yaptığı konuşmasına Türkiye'de can ve mal güvenliği olmadığını belirtmişti. Türkiye'de döndüğünde ise burasının cennet bir ülke olduğunu gevelemeye başladı. Her fırsatta Türk halkını ikinci plana atan ve onları kandırmaya çalışan CHP başkanı yine aynı yolu izlemeye devam ediyor. Türk halkıyla alay ediyor.

ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ


Yağlı güreşlerin Dede Korkut destanları, Oğuz Türkleri, Selçuklu, Osmanlı ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti ile devam ettiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyetini payidar kılmak için hep birlikte üretip çalışacağız. Atatürk, 'Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.' demiştir. Atatürk bu sözü ile ülkenin insanlarına güvenini ifade etmiştir. Toroslar'daki Yörükleri ayrıca güvenmiştir. Toroslar'ın yiğit evlatlarına saygılarımı sunuyorum. Elbette çadırlarımız var, dumanımız tütüyor. Yörüklere hep inandık inanmaya devam edeceğiz. Kalbi vatan sevgisi ile atanlara saygılarımı sunuyorum."