Giderek çıkmaza giren Türkiye-Almanya ilişkilerinden sonra çeşitli kaynaklarda yer bulan "Almanya'nın Türkiye ile güncel savunma projelerinin gözden geçirileceği ve donduracağı" ya da "Güncel silah ihracatına izin verilmeyeceği" iddiaları ile ilgili Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir açıklama gerçekleştirdi.

ALMANYA İDDİALARI BİZİ ETKİLEMEZ, MOTİVASYONUMUZU GÜÇLENDİRİR

İsmail Demir, "Biz yolumuza devam etmekteyiz. Bu yönde alınabilecek bir karar belki bir takım projeleri biraz aksatır ama sonucu pek etkilemez. Milli ve yerli sistemler konusundaki motivasyonumuzu güçlendirir. İnsan yapısı ise daha iyisini gerçekleştiririz" dedi.

GELİŞMELER YAKIN TAKİPTE

Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere tüm savunma ve güvenlik unsurlarının ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yürüten Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Alman şirketleri ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez gezisi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Buradaki soru cevap bölümünde,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Almanya ile ilişkiler soruldu. Almanya'nın Türkiye'ye karşı faaliyetler yürüttüğünü ve Türkiye'nin de önlem alacağını belirten Erdoğan, ''Alman şirketlerine yönelik bir operasyon da yok, herhangi bir soruşturma da yok.'' diye açıklama gerçekleştirdi.