Türkiye' de propaganda yapma olanağı bulamayan darbeci terör örgütü FETÖ, televizyon ve radyo yayınları yapabilmek adına yüzünü Almanya' ya çevirdi. Mobility Channel ismi ile daha evvel otomobil yayınları yapmakta olan bir kanalı satın alan ve MC kısaltmasını kullanan terör örgütü, "Merih Channel" şeklinde tekrar adlandırdığı kanalla kara propagandasını sürdürmekte.

ALMANYA'DA YENİDEN AKTİF HALE GETİRİLDİ...

İlk önce 2015 yılı başlarında yayın yapmaya başlayan, fakat örgüt ile bağlantılı televizyonların Türksat' tan kaldırılmasından sonra Kasım 2015 senesinde eylemlerini durdurdurmak zorunda olan MC TV, bu sene Almanya' da tekrar aktif hale gelerek örgütün sesi haline geldi.

ESKİ FETÖ KANALI OLAN SAMANYOLU'NDA YAYIMLANAN DİZİLERE YER VERİLİYOR

Eutelsat firmasına ait Hotbird uydusundan yapılmakta olan yayının ana yeri, Almanya' nın Hessen eyaleti olarak görülüyor. 24 saat yayın yapan kanal, FETÖ terör örgütü ile ilişkili  olduğu sebebi ile kapanan Samanyolu TV' nin dizilerini yayımlamakta.

KANALDA FETÖ ELEBAŞININ KONUŞMALARI YAYINLANIYOR

Günde 5 kısa haber bülteni olan FETÖ'nün kanalında, FETÖ elebaşı olan hain darbecinin konuşmaları sıklıkla paylaşılıyor. Örgüte bağlı bir dergi ve sözde bir yardım kuruluşunun reklamını yaparak insanların manevi duygularını sömürüyor ve onlarla oynuyorlar, kanalda başka reklam bulunmuyor.