İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, "Kanun koyanların acil gerekli tedbirleri almak için harekete geçmesi gerekmekte. İslam karşıtlığı ile kararlı bir şekilde mücadele yapılmalıdır" ifadesini yer verildi.

Almanya'da Müslümanlara yönelik saldırılar artıyor

"CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL"

Almanya’da yaşamlarını sürdüren Müslümanlara yönelik şiddet içerikli suç Faaliyetlerinde görülen yüksek sayının siyasilere gerekli tedbirlerin almaları için uyarıdır ve bir sorun sıkıntılara sebeb olduğunu belirten Altaş, şunları kaydetti:

"Almanya'da senenin üçüncü çeyreğinde 282 İslam karşıtlığı motivasyonlu saldırı organize edildi, 17 kişi bu alçak eylemde yaralandı. Her şeyden önce İslam karşıtlığı motivasyonuyla işlenmiş suçların aydınlatılmasındaki oran çok daha yukarılara taşınmalıdır. Saldırganların yaptıklarının yanlarına kar kalıyor olması kabul edilemez. Bahsi geçen konu saldırıların yalnızca çok az bir bölümünde saldırganlar mahkum edilmişti. Fakat bu mahkumiyetler de hep gözetim şartıyla tahliyeye dönüştü. Cezaların caydırıcılığı yok."

Almanya'da Müslümanlara yönelik saldırılar artıyor

 Öte yandan Almanya'dan Türkiye'ye yönelik küstah açıklamalar geldi. Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, tutuklu Deniz Yücel için ekonomik olarak Türkiye'yi zorlayacaklarını ama "işgal etmeyeceklerini" söyledi. Almanya'daki seçim propagandaları, siyasilerin ağzına vurdu. Merkel'in Türkiye-AB konusundaki açıklaması, Cem Özdemir'in ihanet haykıran söylemi derken en son patavatsızlığı Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel gerçekleştirdi.

İŞGAL EDECEK DEĞİLİZ

Gabriel, Türkiye’yi, Die Welt muhabirinin serbest bırakılmasına zorlamak için Alman hükümetinin elinde sadece ekonomik ve diplomatik araçlar bulunduğunu söyleyen Gabriel bu yollarla Türkiye'yi baskılayacağını dile getiriken , “Sonuçta Türkiye’yi işgal edecek değiliz" sözlerini densizce dile getirdi.