Ülkemize yakınlığı ile bilinmekte olan Almanya vatandaşı serbest gazeteci olan Martin Lejeune, Bremen'de hain terör örgütü PKK’nın yandaşlarının tarafınca darp edilmişti.

ALMAN GAZETECİ TEŞEKKÜR ETTİ

Gazeteci Martin Lejeune, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ziyareti sonrasında sosyal medya hesabı olan Twitter'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek şu durumu paylaştı:

"Reis, Almanya’ya gelip bizi ziyaret etmen beni çok onurlandırdı bunun için sana minnettarız ve teşekkür ederiz. Lütfen yakın tarihte yeniden gel."

G20 ZİRVESİNİN ARDINDAN GAZETECİLERE CEVAP VERDİ

G 20 zirvesi sonrası Almanya'nın Hamburg kentinde basın toplantısı gerçekleştirmiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birbasın mensubunun "Selahattin Demirtaş ve Kürt vekiller ne zaman cezaevinden çıkarılacak?" sorusuna şu yanıtı verdi:
"Teröristlerin cezaevlerinden bırakma yetkisi bizim değildir. Ülkemiz bir hukuk ülkesidir. Söylediğiniz kişi bir teröristtir. Öyle bir terörist ki bu şahıs bütün benim Kürt vatandaşımı sokağa döktürüp, ondan sonra sokağa dökmüş olduğu 53 Kürt vatandaşımı yine Kürtlere öldürten bir teröristtir. Bu sadece suçlarından bir tanesidir. Buna benzer daha nice suçları vardır. 'Bizim arkamızda PKK, PYD, YPG var.' gibi meydan okuyan bir kişidir. Şu anda zaten yargıda bulunmakta. Yargı onlar ile alakalı ne karar verirse o karar bizim başımız üstünedir."