Focus Dergisi'nden Frank Nordhausen, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapmış  olduğu açıklamalarda söyleşinin tamamının Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönderilerek resmi onay alınmış olduğunu ifade etti.

Alman Focus dergisi, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi kötüleyen ve "Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yok" ihanet cümlelerini kullanmıştı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU "BEN ÖYLE BİR SÖZ SÖYLEMEDİM" DİYEREK TOPU FOCUS'A ATMIŞTI

Açıklamanın Türk vatandaşları tarafından büyük tepki çekmesi üzerine, Focus dergisine topu atan Cumhuriyet Halk Partisi'nin taktiği yine tutmadı. Cumhuriyet Halk Partisi ihaneti örtbas yapmak için, Focus dergisini topu atarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu temize çıkarmaya çalıştı.

FOCUS: YAYINLANMADAN ÖNCE CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NDEN ONAY ALINDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin dergideki röportajı için harfi harfine onay verdiği gün yüzüne çıktı. Böylelikle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ihaneti tescillenmiş oldu.

Focus dergisinden Frank Nordhausen, Twitter'dan yapmış olduğu açıklamada "Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı" dedi.

İşte Focus Dergisinden Frank Nordhausen sosyal medya üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi'ni yalanlayan tweeti...


"TÜRKİYE'DE HEP GÜVENDEYDİM"

İngiliz sözde gazetecinin Türkiye hakkında sorduğu tuzak sorulara çok net bir yanıt veren Hollandalı futbolcu, Türkiye'de kendisini her zaman güvende hissettiğini ifade etti.

Sneijder, "Türkiye'de hiçbir zaman kendimi güvende hissetmediğim bir durum olmadı. Galatasaray ve İstanbul yaşamımın bir parçası ve bu deneyimi asla unutmayacağım" diye konuştu.

REİS-İ CUMHUR'DAN SNEİJDER'E ÖVGÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Sneijder'i örnek gösterip, "Bakın Galatasaraylı Sneijder, Hollandalılar gibi düşünmüyor. 'Burada eşimle beraber çok iyi durumdayım' diyor" ifadesini kullanmıştı

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu Alman basınına Türkiye ile ilgili kin kustu.

REİS-İ CUMHUR KILIÇDAROĞLU'NA SERT ÇIKTI: YAZIKLAR OLSUN

Ülke olarak ilaç yurtdışından mı gelecek. Onun bedelini biz devlet olarak veririz. Vatandaşımın ilaç yok diye çile çekmesini göz ardı edemeyiz. Hakkınızı arayın, böyle bir şey olduğu zaman ilgililere, yetkililere ulaşacaksınız. Unutmayın o günleri, ilaç dahi alamıyorduk.

Doktor yazıyor beş tane ilaç, ikisi var üçü yok. Soruyouz, "Git eczaneden al" diye birde azarlıyorlardı halkı. Rahmetli Savaş Ay'ın programında Kılıçdaroğlu ne yapıyordu? Hey gidi günler hey! Bunlarda sosyal adalet, sosyal demokrasi diye bir kavram mevcut değil. Sosyal adalet bizde var, biz de onun gereğini yapıyoruz. Sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış Alman dergisine beyanatta bulunuyor, sana yazıklar olsun!