Almanya'da yayın yapan Der Spiegel dergisi, 2013 senesinde çıkarılan Gezi Parkı olaylarında etkin bir rol üstlenerek kitleleri kışkırtmayı amaçlamıştı.

İKİNCİ DARBE GİRİŞİMİ

FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştiridiği kanlı darbegirişimine dair bir yazının yayınlandığı Alman dergisinde, ikinci bir darbe ihtimalinin olduğu kaydedildi.

Yazıda, "Darbe teşebbüsüne neden olan bütün etkenler halen var. Yeni krizler ve hatta ikinci bir darbe teşebbüsü artık olası değil denemez" sözleri sarf edildi.

TAKSİM'DEKİ ALMAN AJANI

Diğer taraftan; dün Taksim'de bir Alman vatandaşının tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli bildiri yağdırdığı ortaya çıkmıştı.

 

der spiegel erdoğan ile ilgili görsel sonucu

FETÖCÜLERİ KORUMAYA ALDILAR

Almanya daha öncede Fetöcüleri iade etmeye yanaşmamıştı

Türkiye ile Yunanistan arasındaki münasebette 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra Atina' ya sığınan FETÖ' cü subaylar nedeni ile yaşanan gerginlik devam ediyor. Darbeci subayları saklayan Yunanistan'ın verdiği skandal kararların perde arkasında "Alman aklı" olduğu meydana çıktı. İktidardaki Syriza partisinin Rodop milletvekili olan Mustafa Mustafa, eli kanlı terör örgütüne mensup 8 subayın iadesi konusunda Almanya'nın engel olduğu ifade edildi.


BERLİN’DEN GELECEK OLAN TEPKİDEN ÇEKİNİLDİ

Berlin'den gelen baskılara daha fazla dayanamadıklarını ifade eden Başbakan Alexis Çipras' ın genel başkanı olduğu Syriza vekili Mustafa, alçak darbe girişiminden sonra diğer FETÖ' cülerin de Yunanistan' a iltica talebinde bulunduğunu fakat kriz nedeni ile Atina yönetiminin buna karşı çıktığını ifade etti. Mustafa Mustafa, Yunan yetkililerin Berlin' in tepkisinden çekinerek darbecileri iade etmediğini ifade etti.

ÜST AKIL ALMANYA

Ülkenin içerisinde var olan ekonomik krizin Yunanistan' ı Alman eyaletine çevirdiğinin altını çizen Türk vekil, “FETÖ'cülerin geri gönderilmesini Almanya engelledi. Türkiye'den baskılara dayanamıyorduk ama göndermemiz Almanya'yı da rahatsız edecekti” dedi.