15 Temmuz'da planlı gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminden hemen önce Almanya'ya giden Can Dündar, yurt dışında Türkiye aleyhinde açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhinde kara propaganda yapan Dündar, İspanyol El Periodico'ya yaptığı açıklamalarda yine şaşırtmadı.

UMUT KIRICI, HAYAL KIRIKLIĞI

Avrupalı yöneticilerinin Türkiye'ye baskı yapması gerekliliğini savunan kaçak Can Dündar, AB'nin Türkiye'ye yönelik tavrını 'hayal kırıklığı' olarak nitelendirdi.

Dündar, "Avrupalı yetkililer bizimle beraber görmek yerine, Erdoğan'ın arkasında görmek çok umut kırıcı. Büyük bir hayal kırıklığı.." diye konuştu.

TÜRKİYE'YE BASKI YAPILSIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sığınmacı anlaşmasıyla AB liderlerini kontrolü altına aldığını söyleyen Can Dündar, AB'nin artık Türkiye'ye baskı yapmasını istedi.

CAN DÜNDAR SOSYAL MEDYA HESABINDAN PROVAKASYON YAPIYOR

Can Dündar da sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun "yürüyeceğiz" çıkışını paylaşarak "Bastille?" yorumunu yaptı.

BASTİLLE NEDİR?

Fransa Ulusal Bayramı'na Bastille Günü adı da verilmektedir. Her sene 14 Temmuz’da kutlanan Fransa Ulusal Günü ya da Bastille gününün bu tarihte gerçekleştirilmesinin sebebi Fransız İhtilali sırasında kritik eylemlerden birisi olan 14 Temmuz 1789’daki Bastille hapishanesi baskınıdır.

Kitleler hapishaneye baskın yapmış ve hapishanedeki mahkumlar serbest bırakılmıştır.