CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu’nun, alkollü olarak kampa geldikten sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun çadırını bastığına ilişkin haberlerden sonra bir başka iddia daha kulislere yansıdı.

ALKOLLÜ HALDE GİRMEK İSTEDİ, GÖREVLİYİ DARP ETTİ

Parti kulislerinden gelen dedikodulara göre Aykut Erdoğdu, Adalet Kurultayı’nın üçüncü gecesi, geç vakitlerde kamp alanına alkollü olarak girmek istemiş. Fakat kapıda bekleyen Cenk adlı parti görevlisinin, “alkollü olarak kamp alanına giremeyeceğini” söylemesi üzerine ısrarcı oldu. Bunun üzerine kavga çıktı ve Erdoğdu, kendisini önlemek isteyen kişiyi hastanelik yaptı. Soyadı henüz öğrenilememiş olan Cenk isimli genç partiliye doktorların 17 gün rapor vermek istediği, fakat bu kadar uzun süreli raporun adliyeye yansıtılmak zorunda olduğunun anlaşılması üzerine devreye giren parti yönetiminin şikayetçi olmaması yönünde telkinde bulundu.

Öte yandan Çanakkale'deki şehitlikte içki sofralarının kurulmasıyla ilgili konuşan CHP'li Erdoğdu, içki içmenin sosyal bir aktivite olduğunu savundu.

CHP'nin Çanakkale'de organize ettiği Adalet Kurultayı'na katılan kimi partililer, şehitlike içki masası kurdu.

CHP ŞEHİTLİKTE İÇKİ MASASINI KABUL ETTİ

CHP yönetimi yaşananları 'tiyatro' olarak değerlendirdikten sonra gerçekleri görüp partililerin ihracını istedi.

Uğur Dündar'ın canlı yayın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, hususla alakalı açıklamalarda bulundu.

"İÇKİ İÇMEK GÜNAH DEĞİL"

İçki içmeyi sosyal bir aktivite olarak gördüğünü dile getiren CHP'li vekil, içki içmenin günah olmadığını aktardı.

"İÇKİ İÇMEK SOSYAL BİR AKTİVİTEDİR"

Canlı yayında sinirlerine hakim olamayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, "İçki içmek suç günah değil. Siz kimin yaşam biçimine baskı yapıyorsunuz? İçki içmek benim gözümde sosyal bir aktivitedir." diye isyan etti.