Telefonla polise ihbar edilen ve kadına şiddet uygulandığı düşüncesiyle eve gelen polis ekipleri şok bir olayla karşılaştı. Eve geldiklerinde büyük bir şoka uğrayan polis ekipleri, şiddet görenin bayan değil de adam olduğunu gördü.

KOCASINA SALDIRDI

Alkol bağımlısı olduğu tespit edilen bayanın eşine saldırdığı tırnaklarıyla yaraladığı görüntülendi.

"KARIM İÇİP İÇİP BENİ DÖVÜYOR"

Şiddete maruz kalan koca ise "Karım içip içip beni tartaklıyor." diye dert yandı.Polisler tarafından gözaltına alınan karı-kocadan apartmandaki komşular şikayetçi oldu. Tüm o anlar kameralara böyle yansıdı.

Öte yandan İstanbul ve İzmir'de erkek sığınma evleri açılmış durumda.

Türkiye’nin ilk erkek sığınma evleri İstanbul ve İzmir’de hizmete girmiş durumda. 30 adamın kalacağı sığınma evinde erkeklerin kimlikleri gizli tutulacak. Sığınma evlerininse pencereleri parmaklıklı olacak.

İSTANBUL VE İZMİR’DEN TALEP ÇOK

Bu iki kentte sığınma evi açılmasının nedeniyse bakanlığa en yoğun talebin bu kentlerden gelmesi. Bakanlık bürokratlarına, “Daha çok psikolojik şiddet görüyoruz” şikâyetini ileten erkeklerin en çok, “Yine mi iş bulamadın?”, “Ne biçim erkeksin!”, “Milletin kocaları eşine her şeyi alıyor” sözlerinden yakındığı belirtiliyor. Erkekler en çoksa akraba baskısından çekiniyor.