Ali Kuşçu Gökbilim Merkezine Sabotaj mı Yapıldı?

Mamak Belediyesine ait olan Ali Kuşçu Gökbilim Merkezinde önceki pazar günü yaşanan ve büyük hasara sebep olan yangına yönelik itfaiye raporu sonuçlandı.

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezine Sabotaj mı Yapıldı?

Mamak Belediyesine ait olan merkezin kulesinde önceki pazar günü yaşanan ve büyük hasara sebep olan yangına yönelik itfaiye raporu sonuçlandı.

Mamak Belediyesi Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin kulesinin "çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişilerce ateş atılarak yakıldığı" belirlendi.

Aktarılan bilgiye göre binlerce öğrencinin gökbilime dair bilgilerle donatıldığı Mamak Belediyesine bağlı Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi kulesinde geçen pazar günü çıkan ve büyük maddi zarara neden olan yangına ilişkin itfaiye raporu tamamlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından aktarılan raporda, "yangının elektrikten kaynaklanmadığı" konusuna işaret edildi.

Söz konusu raporda, " kulenin yanma yoğunluğu olan ikinci kat çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş atılarak yakıldığı, rüzgarın etkisiyle de yanmaya müsait malzemelerin (dış cephe kaplamalarının) hızla tutuşarak alevlerin yayıldığı" cümlelerine yer verildi.


Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR