15 Temmuz şehitlerinin kemiklerini sızlatıran olay Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde meydana geldi. 15 Temmuz şehidi Samet Cantürk için okunacak Mevlid-i Şerif için almış olan malzemeler Soğulcak Mahallesi köy konağına yerleştirilmişti. 

TÜRK BAYRAĞI VE KUR'AN KERİM YERLERE ATILMIŞ

Fakat gece yarısı köy konağına arka pencereden giren aşağılıksaldırganlar, Mevlid-i Şerif için kullanılacak tüm malzemeleri yerlere attıktan sonra, salon, oturma odası, mutfak, tuvalet, mescit ve diğer bölgeleri parçalayıp yağmaladı.Hain Saldırganların Köy konağından bir şey çalmadığı tespit edildi.Salonda yer alan televizyon ve bir takım değerli eşyaların da çalınmadığı fark edildi.Köy konağında var olan Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim'in de yere atıldığı belirlendi.

MESAJ VERMEK İÇİN Mİ YAPILDI?

Köy mensupları, çevrede çok sayıda büyü ve küçükbaş hayvan hırsızlığı yaşandığına dikkat çekerken, köylülerin gönüllü nöbet tutmaya başlamasından sonra hırsızlık olayının yaşanmadığı öğrenildi. Köylüler, hırsızların kendilerine mesaj vermek nedeniyle böyle bir şey yapabileceğini tahmin ettiklerini belirttiler.Diger yandan saldırının 15 Temmuz Şehidi Samet Cantürk için okutulacak Mevlid-i Şerif ile bir ilgisinin olmadığını tahmin ettiklerini belirttiler.