Hakkari kırsalına önceki gün 4, Kuzey Irak'taki Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerine yapılan 2 hava harekatında 4 terörist öldürüldü, sığınak ve barınma yerleri edildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, toprağa gömülü durumda 4 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, bol miktarda C-4, TNT, A-4 patlayıcı madde ele geçirdi.

Siirt'in Eruh ilçesinde düzenlenen operasyonda HDP ve DBP'li yöneticilerin de içlerinde olduğu 33 kişi gözaltına alındı.
Antalya ve İzmir'de PKK/KCK'ya eleman temin ettikleri tespit edilen 18 kişiden 15'i tutuklandı.

Ülkemizde, terör olaylarının bitmesi için her gün operasyonlar yapılıyor. Bunlara bir örnekte;

Erzincan'da bölücü terör örgütü PKK'ya karşılık yapılan operasyonda teröristlerin belirlenen barınak ve sığınakları yok edildi.

Erzincan Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Kemah ilçesinin Munzur-Mercan Dağları Dereşoran Vadisi bölgesinde 25-27 Mart günlerinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel harekat, komando timleri ve korucuların katılımıyla bölücü terör örgütüne yönelik geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, kırsal bölgede ve karla kaplı zorlu arazi şartlarında "kobra" helikopterleri desteğinde gerçekleştirilen ve "Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül 17-08" adı verilen operasyonun, zorlu arazi yapısı ve olumsuz hava şartlarına rağmen özveriyle yürütüldüğü kaydedildi.

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, "Yoğun kar örtüsü ve sarp arazi kesiminde başarı ile icra edilen operasyon sonucunda, bölücü terör örgütü mensuplarının muhtemel barınma ve sığınma alanları tespit edilerek, Kobra helikopterlerinin de desteği ile imha edilmiştir." denildi.

Operasyona ilişkin fotoğraf ve görüntüler de basın mensuplarına dağıtıldı.

 

Kaynak: Sabah