ÖZEL HABER | HABER365

Batılıların riyakâr ve ikiyüzlü siyasi politikaları devam etmekte. Milyonların katili olan Myanmar Devlet Başkanı Aung San Suu Kyi Nobel Barış ödülü verilmişti. Bu ödül batılıların riyakâr siyasi politikalarını ve Nobel Barış ödülünün tamamen tiyatrodan oluştuğunu gözler önüne sermektedir.

MİLYONLARIN KATİLİ MYANMAR DEVLET BAŞKANI AUNGSAN SUU KYİ'YE NOBEL VERDİLER

Batılı sömürgeci kan emiciler Arakan'daki Müslümanlara işkenceler edip onları vahşice yakan bu şahıssa Nobel Barış Ödülünü reva gördüler.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ARAKAN'DAKİ ZÜLME SESSİZ KALMAYI TERCİH EDİYOR

Arakan'daki zülme sözde medeni Avrupa sessiz kalmayı tercih etti. Diğer yandan sessizlerin sesi olan Türkiye bu zülme sessiz kalmayarak Birleşmiş Milletleri acil toplantıya çağırdı.

Reis-i Cumhur Erdoğan, görevinin 3. senesinde, Oğuz Haksever'in sunumunu yaptığı özel yayında soruları cevapladı. Erdoğan Myanmar vahşetiyle alakalı alınan kararı açıkladı.

Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Ne yazık ki dünya Myanmar'a, diyebilirim ki kör ve sağır. Duymuyor ve görmüyor. Bu son Bangladeş olayı ise çok daha acınası bir olay. Gelen rakamlar maalesef 3 binin üzerinde insanın bu şekilde mağdur edildiği, hatta ölmesine sebep olan bazı adımların atıldığı yönünde. Tabii bu hususla alakalı biz bunu ağır, şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Yine onun takibini de ilgili uluslararası kurumlar vasıtasıyla başta BM olmak üzere dile getireceğiz.

3 BİN MÜSLÜMAN KATLEDİLDİ

Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının düzenledikleri saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman'ın katledildiğini açıkladı.

KATLİAMLAR SORUŞTURULSUN


Arakan Rohingya Ulusal Örgütü, Myanmar hükümetine Arakan’da Müslümanlara karşı devam eden katliamların soruşturulması için bağımsız bir komisyon kurması çağrısında bulundu.

MÜSLÜMANLAR DEVLETSİZ SAYILIYOR


Myanmar'da 1982'de kabul edilen yasayla vatandaşlık haklarını kaybeden Arakanlı Müslümanlar "devletsiz" sayılıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "eziyet gören dini azınlık" olarak kabul edilen Arakanlı Müslümanlar, hem şiddet olaylarına hem de yasal, ekonomik ve toplumsal ayrımcılığa maruz kalıyor.