Yeraltı âleminin meşhur adamı Alaattin Çakıcı'nın Kırıkkale F Tipi Cezaevine gönderilmesinden evvel Ankara'ya ulaşan ve silahlı saldırı gerçekleştirebilecekleri düşünülen 9 şüpheli kişi, Organize Suçlara Karşı Savaş birimleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Çakıcı'ya hizmet eden kişiler, kıran kırana geçen bir harekat aracılığıyla kapana kıstırılarak etkisizleştirildiler ve enselendiler. Şahısların aranması sonucunda ruhsatsız silahlar, mermiler ve Çakıcı'nın hapishaneden gönderdiği fotoğraflar bulundu.

Alaaddin Çakıcı’nın Kırıkkale F Tipi Hapishane’ye gönderilmeden evvel Ankara’da pusu kurup nakil aracını durdurmayı planladıkları ve Çakıcı’yı kaçırmayı planladıkları düşünülüyor.

ZANLILAR YAKALANDI

Edinilen malumatlar suç topluluğuna mensup kişilerin başkentte bulunduğu bilgisinin doğru olduğunu gösteriyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi birimleri, zanlıların altındaki araçların lüks oldukları ve bu yolla plakalarını belirlemek üzere iz sürmeye başladı.

Suçta işbirliği yapan topluluk, yaptıkları hazırlıklar çerçevesinde eylem kurguladıklarını tespit eden birimler, şüphelilerin ele geçirilmesi adına planlama yapan ekipler, Çukurambar'daki bir çayhanede buluşan D.A, A.G, Ö.T, Y.Ç, ve Y.E.U'yu planladıkları harekat neticesinde yakaladı. Gözaltında tutulan zanlılardan 8 ruhsatsız silah, 3 bin TL ve 80 fişekle birlikte Çakıcı'nın hapishaneden yolladığı fotoğraflarla mektuplar bulundu.