Meral Akşener'in yeni parti kurma hazırlıkları devam ederken partide ‘bozkurt’ işaretinin yer almayacağı ve Alparslan Türkeş'in resminin de bulunmayacağı belirlendi.

Meral Akşener'in lider olarak kuracağı yeni parti ,Koray Aydın'ın gelmesi ile kurulma faaliyetleri hız kazanırken amblem ve işaret için karar verme aşamaları sürüyor.

Edinilen bilgilere göre kurulacak yeni partinin, Türk tarihinden ilham alan ve Cumhuriyet teması üzerine kurulu olacak sembolünün ‘hiçbir partide görülmeyecek biçimde’ olacağı öne sürülen tüzük ve programa yansıtılmasıyla birlikte amblem ve de isimde de simgeleştirilmesi bekleniyor.

Aydın'ın basın toplantısında salonun düzenlenmesi ve salonu dolduran kalabalığın tezahüratlarında görülen değişim, merkez kaygısı ile vazgeçilen 2 simgeyi açık bir şekilde gözler önüne serdi. Akşener’in partisinde ‘bozkurt’ işaretine yer olmadığı gibi Alparslan Türkeş'e ait resimlerde asılmayacak.

YENİ PARTİNİN İSMİ BELLİ OLDU

Habertürk Tv'de katıldığı bir programda soruları cevaplayan Koray Aydın, yeni partinin toplumu kucaklayacağını söylerken parti isimiyle ilgili olarak “Birçok şey üzerinde çalışıyor ama. Merkez Demokrat Parti olarak bir amblem çalışması var” dedi.