19 Ağustos 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 16°
  • Izmir 22.22°
İmsak 04:35
Güneş 06:10
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:06
Yatsı 21:35
BIST95.734
Dolar5,5807
Euro6,1922
Altın270,83

Akraba Atama Furyasına CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da Katıldı

CHP'li belediyelerdeki akraba atama furyasına Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı. Salman amcasının kızını Özel Kalem Müdürü yapmasının ardından dayısının kızını da Hukuk İşleri Müdürlüğü'ne atadı.

Akraba Atama Furyasına CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da Katıldı

Akraba Atama Furyasına CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da Katıldı

İzmir Torbalı, Karaburun, Hatay Belediyesi derken akrabalarını çok iyi yerlere atayan başkanlar kervanına Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı.

Akşam'ın özel bir haberine göre; iki dönemdir Yalova Belediye Başkanı seçilen Vefa Salman'ın çok sayıda akrabasını belediyede işe yerleştirdiği öğrenildi. Salman'ın bir akrabasına kadro açabilmek için önce başkan yardımcısı yaptığı sonrasında da belediyenin birimine gönderdiği bildirildi.

Salman, ilk olarak amcasının kızı Özlem Salman'ı belediyenin Özel Kalem Müdürü yaptı. Sonrasında dayısının kızı Gülden Atik'i başkan yardımcılığına atadı. Atik, kanunlar gereği 6 ay burada görev yapmasının hemen ardından belediyenin Hukuk İşleri Müdürlüğü'ne atandı.

MAKAM ŞOFÖRÜ OLDULAR

Birinci dereceden akrabalarını belediyeye atayan Salman, eşinin akrabalarını da belediyeye soktu. Çanakkale'de ikamet eden baldızının kızı Zeynep Arslan'ı Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü yaptı. Kuzenleri Önder Tekinsan ile Öner Tekinsan'ı makam şoförü yaptı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz