Eli kanlı terör örgütleri PKK ve DHKP/C, kortej İstanbul’a yaklaşırken yürüyüşü şiddet boyutuna taşımayı amaçlıyor. Teröristlerin hedefi ise Türkiye' nin Suriye' de terör koridoruna ölümcül darbeyi vurmasını engellemek.  Türkiye' nin Afrin’ e harekat yaparak lokasyondaki terör kuşağına ölümcül darbeyi vurmaya hazırlanması ve Suriye’ ye yardım götüren MİT TIR’ larına yapılan FETÖ baskınında ABD’ nin de alakasının olduğunun deliller ile beraber ortaya çıkması ile birleşen CHP’ nin sözde demokrasi yürüyüşü ülkeyi yeni bir kaos ortamına sürüklemeye çabalayan odakların hücrelerini hareketlendirmesine sebep oldu

 

TERÖR KONSORSİYUMU

Eli kanlı terör örgütü DEAŞ, tıpkı 2015’ te Ankara’ daki mitinge saldırı eyleminde bulunduğu gibi CHP’ nin yürüyüşüne de saldırmaya hazırlanırken Emniyet mensuplarının başarılı bir operasyon ile teröristleri kıskıvrak yakalaması da adeta büyük bir felaketin önüne geçti. Toplumda infial yaratmak adına yapılmak istenen terör saldırısı son anda engellendi.

Gerek PKK, gerek ise DHKP/C terör örgütleri CHP’ nin sözde yürüyüşünü fırsat bilmek adına zaman kolluyor. Türkiye’ nin Afrin’e yapacağı harekatı içte bir karışıklık çıkararak baltalamak isteyen terör örgütleri, yürüyüşü şiddet kullanarak farklı bir boyuta taşımaya çabalayacağı yönünd ihbarlar bulunuyor. Teknik çalışmalar, provokatörlerin İstanbul’a yaklaşırken molotof kokteyli, taş, sopa kullanmaya hazırlandığı yönünde. CHP'nin konvoyuna saldırıcak olan terör örgütü saldırı sonrasında ise suçu iftira ile AK Parti'ye yıkmayı hedefliyordu. Örügütün aracından Ak Parti flama ve şapkaları çıktı.