AK Parti'nin Listesinde 18 Yaşında 18 Genç Var

AK Parti’nin belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliklerinde gençlerin oranı en son yapılan seçime oranla 3,5 kat, kadınların ise iki kat yükseldi.

AK Parti'nin Listesinde 18 Yaşında 18 Genç Var

AK Parti'nin Listesinde 18 Yaşında 18 Genç Var

AK Parti’nin belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliklerinde gençlerin oranı en son yapılan seçime oranla 3,5 kat, kadınların ise iki kat yükseldi. AK Parti listelerindeki belediye meclis üyeliklerinde kadın aday oranı en son gerçekletirilen yerel seçime göre iki kat arttı.

TOPLAMDA 4 BİN 712 KADIN MEVCUT

Ülke genelinde meclis üyeliği asil aday listelerinde toplamda 2 bin 161, yedek aday listelerinde ise 2 bin 551 kişi olmak üzere toplam 4 bin 712 kadın listelerde bulunuyor. 2 bin 161 kadın arasında seçilebilir yerlerden listeye girenlerin sayısının binin üzerinde olduğu ifade edildi. Aday gösterilen gençlerin büyük kısmı ise belediye meclisi listelerinde kendilerine girdi.

18 YAŞINDA 18 GENÇ LİSTEYE GİRDİ

Listelerde 18-30 yaş aralığında 2 bin 396 genç aday yer alırken; 18 yaşında 18 belediye meclis üyesi de listelere seçilebilir bölgelerden girdi. AK Parti’nin en genç adayı Bursa Harmancık Belediye Meclisine aday olarak çıkarılan 2000 doğumlu Abdullah Aslan olduğu belirtildi.

Diğer yandan Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle 8 Mart tarihinde Şanlıurfa’da kadınlarla bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Mart Cumartesi günü de Diyarbakır’da gençlerle görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda gençlere ilişkin önemli açıklamalarda bulunacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz