AK Parti kongrede startını vereceği reform süreciyle birlik 2019 seçimleri için sıkı bir çalışmaya girecek. AK Parti 100 günlük takvim içinde ''Demokrasi, değişim, reform'' paketini hayata geçirecek. Ekonomi üzerinde de rahatlama sağlanacak.

Vatandaşları da yakından ilgilendiren reform paketinde ekonomik alanda iyileştirmelerin olacağı ve her kesimden insanların fayda sağlayacağı bir plan yapılıyor.

Sokaktaki insandan iş dünyasına kadar herkesi kapsayan, hizmete odaklanan ve AB başta olmak üzere diplomaside yeni bir sayfa açan Türkiye'yi 2019'da daha güçlü yapmak planlanıyor.

KAN DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLECEK

AK Parti kongrenin ardın her kademesinde değişiklik yaşanacak. 50 kişilik Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Yürütme Kurulu ve il ve ilçe teşkilatlarında yeniliğe gidilecek. Yeni dönemle birlikte toplumun her kesiminin kucaklanması hedefleniyor ve ekonomik alanda rahatlama sağlanarak bunun vatandaşa hissetrilmesi amaçlanıyor.

100 GÜNLÜK TAKVİM ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışman, hukuk ve teknik ekibinin 100 günlük takvim çalışmasına başlandı. Ekonominin ön plana çıkarılmasını isteyen Cumhurbaşkanı bakan ve bürokratlarından projeler üretmesini istedi. Büyümenin artırılması ve üretime ağırlık verilmesi esas amaç olacak.