AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Van- Hakkari karayolunda ölümden döndü. PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen ve Köseoğlu'nun geçişi sırasında patlatılmak istenen el yapımı patlayıcı son anda fark edilerek imha edildi.

BOMBA İSTİHBARATI

Habertürk Haber Merkezi'nden Kenan Taşkın'ın haberine göre; Hakkari ve Van vilayetlerinde koordinatör atanmasından sonra bu illerde çalışmalar yapmak için uçakla Van'a giden giden AK parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, bu vilayette yaptığı ziyaretin ardından karayoluyla Hakkari'ye hareket etti. Şemdinli'ye doğru giden Köseoğlu'nun geçeceği yola PKK'lı teröristler tarafından mayın döşediği istihbaratını alan emniyet birimleri Köseoğlu'nun konvoyunu Hakkari-Yüksekova yolunda bekletti.

BOMBA BULUNDU, İMHA EDİLDİ

Yol boyunca arama tarama faaliyeti yürüten ekipler milletveki Köseoğlu'nun geçeceği güzergah üzerine patlamaya hazır bomba buludu. El yapımı patlayıcı bombo uzmanı ekiplerce imha edildi. Sonrasında Köseoğlu'nun konvoyu yoluna devam etti. Hakkari ve Şemdilli'de incelemeler yapan Köseoğlu, güvenlik sebebiyle Van'a helikopterle döndü.

"MANİ OLAMAYACAKLAR"

Köseoğlu, "Ney yazık ki PKK'lı hainler kahpeliklerinden bir türlü vazgeçmiyorlar. Yine bir kahpeliğe imza atmak istediler fakat başarılı olamadılar. Bizler bu ülkenin her karış toprağını gezerek kardeşliğimizi pekiştirmeyi sürdüreceğiz. Buna hiç bir güç mani olmayacaktır'' ifadelerini kullandı.