AK Parti’li Turan, Altan Kardeşler ve Ilıcak’ın Tahliye Edilmesine Tepki Gösterdi

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Mehmet Altan için beraat, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’a tahliye kararına sert tepki gösterdi. Turan, "Ne beraat/tahliye kararları verildi ama millet vicdanında mahkum oldu" diye konuştu.

AK Parti’li Turan, Altan Kardeşler Ve Ilıcak’ın Tahliye Edilmesine Tepki Gösterdi

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanması hakkında Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da aralarında olduğu 6 kişi hakkında verilen karar, Yargıtay tarafından bozulmuştu.

Yeniden görülen davada tutuksuz sanık Mehmet Altan’ın beraatine, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın ise adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN ELEŞTİRDİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, isim vermeden mahkemenin bu kararına sosyal medya hesabı üzerinden sert bir dille eleştirdi.

Kararın vicdanları rahatlatmayacağını belirten Turan, “Mahkemeler ne idam kararları verdi. Millet o kararları yırtıp attı, idam edileni bağrına bastı. Diğer yandan ne beraat/tahliye kararları verildi ama millet vicdanında mahkûm oldu. Biliyoruz ki, ne olursa olsun millet irfanı/vicdanı FETÖ'nün filizlenmesine asla izin vermeyecektir” yorumunda bulundu.

“FETÖ'NÜN TAHRİBATI UNUTULMAMALI”

AK Parti'li Turan; “Her kararımızda/söylemimizde 251 şehidimizi, 2 bin 193 kahraman gazimizi hatırlamalı, FETÖ’nün oluşturduğu büyük toplumsal travmayı/tahribatı unutmamalı. Yarın Ömer Halisdemir'in, Halil Kantarcı'nın, Abdullah Olçok'un ve tüm kahramanlarımızın yüzüne bakabilecek temiz bir yüzümüz olsun” şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR