AK Partili O İsimden Erken Seçim Açıklaması!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti'nin kendi içinde bir nöbet değişimi yaşadığını belirterek, erken seçim için hiçbir neden olmadığını söyledi.

AK Partili O İsimden Erken Seçim Açıklaması!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun olağanüstü kongre kararını açıklamasından sonra Meclis'te gazetecilerin Başbakan Davutoğlu'nun gündeme ilişkin açıklamalarını, "Hiçbir üzüntülü değiliz" ifadeleri ile açıklayan Mehmet Metiner, Davutoğlu'nun seçildiğinde de sevinçli olduklarını kaydederek, ortada bir sorun olmadığını, partinin içinde birbirinden değerli insanların olduğunu söyledi.

Bunun bir nöbet değişimi olduğunu, bir kriz olmadığını, parti içinde gruplaşmaların söz konusu olmadığını belirten Metiner, "AK Parti olarak liderimizin gösterdiği istikamette, onun arkasında inançla ve kararlılıkla duruyoruz. Liderliğimize yönelik her türlü komployu, kumpası bu güne kadar boşa çıkarttık, bundan sonra da çıkartmaya devam edeceğiz.

Hareketimizin bir tek lideri vardır, o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz başımızdan ayrılsın diye onu Beştepe'ye göndermedik, millet olarak ta AK Parti olarak ta hem başımızda kalsın hem de Türkiye'yi yönetsin diye gönderdik. Bizde vefa kadar sadakat da çok önemlidir. Nitekim genel başkan seçildikten sonra Sayın Davutoğlu buna dikkat çekmiştir, 'liderimize sadakat mezara kadardır' demiştir. Bugünde yaptığı açıklamalarla hem liderine duyduğu vefayı hem de sadakati göstermiştir. Bundan sonra AK Parti hareketinin bir neferi olarak yoluna devam edeceğini, hiçbir fitneye sebebiyet vermeyeceğini açıklamıştır" dedi.

"NE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN NE DE BAŞBAKANIMIZIN AĞZINDAN BİR BEYAN ÇIKMADI"

"Erken seçim için hiçbir neden yok" açıklamasında bulunan Metiner, 2019'da seçim yapılacağını, erken seçim iddiaları üzerinden ekonomik kırılganlık yapmak isteyenlere izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Metiner, "Biz kendi partimizde sadece bir nöbet değişimi gerçekleştiriyoruz, erken seçim için hiçbir neden yok" diye konuştu.

Metiner, "Biz kendi anayasa teklifimizi Meclise sunarız, Mecliste kabul edilirse ne ala, kabul edilmezse referanduma götüreceğimiz sayı ortaya çıkarsa Sayın Cumhurbaşkanımız referanduma götürür. Biz 2019'da seçimlerin yapılması gerektiğine inanıyoruz. Ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de Başbakanımızın ağzından bir beyan çıkmadı.

Erken seçim üzerinden siyasal kaosu derinleştirmeye, ekonomik kırılganlığı derinleştirmeye yönelik her hamleyi iyi niyetle açıklamayız, böyle bir düşüncemiz yok. Şartlar ileride neyi zorunlu kılar onu bilemeyiz. Ama biz erken seçim düşünmüyoruz, erken seçim iddialarının dillendirilmesinin ülkenin toplumsal barışı, ekonomisi ve içine girdiğimiz süreç itibariyle son derece yanlış olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Takvim

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri