AK Parti'li Çelik'ten Tarrant'anın Ömür Boyu Hapis Cezasına Yorum

Yeni Zelanda'nın Christchurch adlı şehrindeki camiye saldırıda bulunan ırkçı terörist Brenton Tarrant hakkındaki cezaya yönelik önemli bir açıklama da AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

AK Parti'li Çelik'ten Tarrant'anın Ömür Boyu Hapis Cezasına Yorum

AK Parti'li Çelik'ten Tarrant'anın Ömür Boyu Hapis Cezasına Yorum

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye silahla saldırarak 51 kişiyi şehit eden ırkçı terörist Brenton Tarrant'ın cezasına yönelik önemli bir değerlendirmede bulundu.

Çelik, sosyal medya üzerinden, ''Brenton Tarrant'ın ömür boyu hapis cezasına çarptırılması kararı insanlık adına sevindiricidir.'' açıklamasını yaptı.

Yeni Zelanda'da en ağır cezanın herhangi bir aftan faydalanmaya gerek duyulamayacak biçimde ömür boyu hapis cezası olduğu bilgisini aktaran Çelik, şu sözleri kullandı:

''Katilin Yeni Zelanda hukuku içinde en ağır cezaya çarptırılması, İslam düşmanlığı ve nefret suçları ile mücadele için güçlü bir mesajdır. Yeni Zelanda; İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve nefret kaynaklı tüm zihniyet ve suçlarla mücadele için hem hukuki olarak hem de siyasi olarak güçlü bir mesaj vermiştir.

İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve nefret kaynaklı tüm ideoloji ve eylemlerle ilkeli bir mücadeleden yanayız. Bu konuda uluslararası iş birliği ve dayanışmayı destekliyoruz.

Cumhurbaşkanımız başta BM olmak üzere tüm zeminlerde bu mücadele için Türkiye'nin en güçlü ve kararlı destekçi olduğunu söylemiştir. İnsanlığı hedef alan ırkçılık, İslam düşmanlığı, anti-semitizm, göçmen düşmanlığı ve tüm nefret ideolojileriyle güçlü mücadeleden yanayız.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR