Van'da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi'nin PKK'lı teröristlerin yaptığı saldırıda yaşamını yitirmesiyle alakalı 16 zanlı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Boğazkesen Mahallesi'nde dün gece saat 21.30 civarında AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahi'nin terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda ölmesiyle alakalı yürütülen soruşturma devam ediyor.

Soruşturma dahilinde ilçe genelinde güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Zanlılar, ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

Operasyonun devam ettiği açıklandı

Süleyman Soylu'da taziye için Lice'ye gitmiş ve bu olayın faillerinin bulunacağı sözü vermişti.

SOYLU LİCE'DE

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Diyarbakır'a bağlı Lice ilçesinde AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan' ın evinin önünde uğradığı silahlı saldırı eylemine dair, "Lice İlçe Başkan Yardımcımız, kıymetli dava arkadaşımız, vatansever ve kardeşlik duygusu yüksek, insanlık duygusuyla hareket eden, ablasının tarifiyle 'gönlü geniş ve yiğit' bir arkadaşımızı kaybetmenin elemi ve üzüntüsü içerisindeyiz. Orhan şehittir. Kalleşçe katledilmiştir." diyerek alçakça yapılan saldırı hakkında yorumda bulundu.

Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile sabah konuştuğunu, onların da üzüntü içerisinde olduğunu belirten Bakan Soylu, daha sonra Lice' ye geldiğini ifade etti. 

Orhan Mercan' ın eşi, çocukları ve ailesinin acısını biraz da olsa hafifletmek adına Lice' de olduğunu dile getiren Süleyman Soylu, bugün derin bir üzüntü içerisinde olduklarını vurguladı.

KANI YERDE KALMAYACAK

On binlerce vatan evladının gece gündüz demeden teröristlerin peşinde olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, dün Kilis' in hududuna saldırmak isteyen 7 terörist, Herekol Dağı lokasyonunda yaklaşık 9 terörist, bugün ise Bingöl' de 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.